ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4286200
*
nr 428 6200
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 105
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 september 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 17:54:17
1
600 kr
13/9 19:51:16
1
650 kr
15/9 13:04:30
2
650 kr
15/9 13:04:59
2
700 kr
15/9 13:16:34
3
1.000 kr
16/9 17:21:03
1
800 kr
16/9 17:21:32
1
1.000 kr
16/9 17:22:32
1
1.500 kr
17/9 16:37:53
4
1.400 kr
17/9 16:38:54
4
1.800 kr
17/9 21:43:37
1
1.700 kr
17/9 21:44:42
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 428 6200
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 105
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 september 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/9 17:54:17 | 1 | 600 kr |
13/9 19:51:16 | 1 | 650 kr |
15/9 13:04:30 | 2 | 650 kr |
15/9 13:04:59 | 2 | 700 kr |
15/9 13:16:34 | 3 | 1.000 kr |
16/9 17:21:03 | 1 | 800 kr |
16/9 17:21:32 | 1 | 1.000 kr |
16/9 17:22:32 | 1 | 1.500 kr |
17/9 16:37:53 | 4 | 1.400 kr |
17/9 16:38:54 | 4 | 1.800 kr |
17/9 21:43:37 | 1 | 1.700 kr |
17/9 21:44:42 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53